A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Задністрянський ліцей
Бурштинської міської ради Івано-Франківської області

З питань булінгу

 

 

Задністрянська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів

 

НАКАЗ

 

від 10 квітня 2019 року              с.Задністрянське                           № 50

 

Про порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб, причетних до булінгу(цькування)

 

 

 

На виконання положень Закону України від 18.12.2018 р. № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», враховуючи рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм вищеназваного закону, викладені у  листі Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 р. № 1/11-881, рішення педагогічної ради №3 від 11.04.2019 року, з метою недопущення випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти,

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Створити комісію з розгляду  випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти у складі:

Калиній І.Г., заступник директора школи з виховної роботи, - голова комісії,

Яневич В.З., голова профспілкового комітету ЗЗСО, - заступник голови комісії,

Бігун Г.М., соціальний педагог, - член комісії,

Кисла І.П., практичний психолог,- член комісії,

Грибик М.С., педагог-організатор,- член комісії.

        2. Затвердити Положення про комісію з розгляду  випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти (додаток 1).

        3.  Затвердити Порядок  реагування на доведені випадки булінгу                   (додаток 2).

4. Дирекції ЗЗСО до 15.04.2019 року забезпечити доведення до відома усіх учасників освітнього процесу про відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) у ЗЗСО (загальні збори учасників освітнього процесу, веб-сайт ЗЗСО).

5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

                     

 

Директор школи                                                                       Н.М.Белей

 

 

 

 

1

 

Додаток 1

до наказу №50 від 11.04.2019 р.

 

 

 

 

 

Положення

про комісію з розгляду  випадків булінгу

у закладі загальної середньої освіти

 

 

  1. Комісія з розгляду  випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти обирається педагогічною радою та затверджується керівником ЗЗСО на період дії Статуту ЗЗСО з можливістю  зміни її складу.
  2. Комісія з розгляду  випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти підпорядковується керівникові ЗЗСО.

 

  1. Комісія з розгляду  випадків булінгу у закладі загальної середньої освіти:
    1. Проводить засідання відповідно до поданих заяв здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб.
    2. Розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб.
    3. Проводить розслідування випадків булінгу (цькування)  за поданою заявою.
    4. На засіданні приймає рішення за результатами проведеного розслідування
    5. Доповідає керівникові ЗЗСО про рішення за результатами проведеного розслідування.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Додаток 2

до наказу №50  від 11.04.2019 р.

 

 

Порядок

реагування на доведені випадки боулінгу

у закладі загальної середньої освіти

 

  1. Керівник ЗЗСО:
    1. Розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб.
    2.  Видає рішення про проведення розслідування.
    3. Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування.
    4. Повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
    5. Забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

 

  1. Соціально-психологічна служба ЗЗСО:
    1. Дотримуючись принципів конфіденційності планує та забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
    2. . Здійснює захист учасників освітнього процесу у ЗЗСО від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.
    3.  Вживає невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування) у ЗЗСО, свідками якого стали.
    4.  Сприяє керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування).

 

3. Працівники закладу загальної середньої освіти :

3.1. Подають керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.       

3.2.Повідомляють керівництво ЗЗСО про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових

 3

працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

3.3. Здійснюють захист учасників освітнього процесу у ЗЗСО від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.

       3.4. Вживають невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування) у ЗЗСО, свідками якого стали.

       3.5.Сприяють керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування).

       3.6. Виконують рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

4. Здобувачі освіти,батьки (або особи,що їх замінюють):

4.1. Подають керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.

4.2.Повідомляють керівництво ЗЗСО про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

4.3. Вживають невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування) у ЗЗСО, свідками якого стали.

       4.4. Сприяють керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування).

       4.5. Виконують рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

      

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Додаток 1

до наказу №50 від 11.04.2019 р.

 

Пам’ятка

про відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) у ЗЗСО

 

1.Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого,-

 - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

- діяння, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

- діяння, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

- діяння, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

2. Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

3. Неповідомлення керівникові закладу освіти учасниками освітнього процесу про випадки булінгу у ЗЗСО тягне за собою відповідальність, передбачену «Законом про антибулінг».

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.                                                  5

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора