Про деякі питання стосовно карантину
Верховна Рада України на позачерговому засіданні у вівторок, 17 березня, ухвалила проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (Covid-19). За законопроект №3219 із техніко-юридичними правками проголосували 344 народних депутатів.
Закон передбачає внесення юридичного факту введення карантину в перелік форс-мажорних обставин; можливість роботи вдома для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки; надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, залученим до ліквідації захворювання, встановлення адміністративної відповідальності за самовільне залишення місця обсервації і т.д.
Штрафи
Кодекс про адміністративні правопорушення парламент доповнив положенням, яке передбачає відповідальність за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм. За такі дії для громадян передбачили штраф від 17 тис. до 34 тис. гривень, а для посадових осіб - від 34 тис. до 170 тис. гривень.
Крім того, Рада у Кримінальному кодексі посилила відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвело до поширення захворювання. Штраф за такі дії вирішили збільшити з 1700 гривень до 17-51 тис. гривень.
Крім того, якщо раніше ця стаття передбачала також покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців та обмеження волі до 3 років, тепер покарання може передбачати також позбавлення волі на строк до 3 років. Залишається положення про позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.
Особливі закупівлі та податки для медичних засобів
Відповідно до законопроекту, тимчасово закупівлю товарів та обладнання для боротьби з коронавірусом будуть проводити без застосування процедур, передбачених законом "Про публічні закупівлі". За такі товари будуть проводити стовідсоткову передоплату. Також ліки, медичні засоби та обладнання для боротьби з коронавірусом звільнять від сплати ввізного мита та ПДВ. Кабмін буде здійснювати контроль за цінами.
Закон передбачає оперативну закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії коронавірусу, через переговорну процедуру, скорочену до одного дня.
Дистанційна робота
Законом прописується можливість роботи з дому для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки; надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, установ, організацій, зокрема, прийому і обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов'язковим інформуванням населення про це через веб-сайти і інші комунікаційні засоби.
Доплати медпрацівникам
У тижневий термін після прийняття законопроекту уряд повинен встановити додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які займаються ліквідацією захворювання на коронавірусне захворювання в розмірі до 200% заробітної плати.
Оплата комунальних послуг
На період встановлення карантину та 30 днів з дня його відміни забороняється припинення/зупинення надання українцям житлово-комунальних послуг у разі їх не оплати (у тому числі у неповному розмірі) та примусове виселення із житла.
Діяти норми будуть протягом трьох місяців після опублікування закону
https://zaxid.net/news/