A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Задністрянський ліцей
Бурштинської міської ради Івано-Франківської області

Звіт керівника про роботу закладу освіти за 2018-19 н.р.

 

Звіт керівника закладу загальної середньої освіти про діяльність закладу освіти за 2018-19 н.р.

  

         Педагогічний колектив школи   в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту», проектом Закону України «Про повну загальну середню освіту», концептуальними засадами реформування середньої школи «Нова українська школа», новим Державним стандартом початкової освіти, власною Концепцією та Програмою розвитку річним планом роботи закладу загальної середньої освіти, , забезпечував оновлення змісту, форм і методів навчання, вдосконалення освітнього  процесу та   його результативність.  У 2018-2019 н.р.   продовжувалась робота з реалізації  освітянських реформ, які на сучасному етапі розглядають учня як особистість - інноватора, що володіє ключовими  компетентностями.  Це – особистість поінформована, обізнана у певних питаннях,  має знання та досвід, вміє їх здобувати  та   використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань. Колектив ЗЗСО вважає, що важливо в нинішньому часі виховувати молодь на  загальнолюдських цінностях, навчити їх критично мислити, щоб захистити від непотрібної та негативної інформації, навчити критично переосмислити все те, до чого доторкається дитяча зацікавленість,     з точки зору як це відіб’ється на їхньому житті, на їхньому здоров’ї.

Новий стандарт і зміст освіти охоплює чотири наскрізні теми для  школи, актуальні сьогодні для нашого суспільства. Наскрізна тема, не зважаючи на те, який  викладається предмет, включає інформацію, яку  можна використовувати дітям для формування певної компетентності.                                                               Перша тема — безпека і здоров'я людини. Це дуже важливо і без сумніву актуально, зокрема в нашій країні під час агресії та інформаційної гібридної війни, яка відбувається.                                                                                                    Друга тема — це громадянська активність. Ми розуміємо, що країну може змінювати саме активна громадянська позиція і формувати її в дітей — важливе завдання оновленої школи.

Третя — фінансова грамотність і підприємливість.                                                         Четверта — охорона навколишнього середовища і сталий розвиток.                                

Це є ті ключові життєві компетентності, як їх називають у Європейському Союзі, які потрібні людині для успішної самореалізації, і щоб бути готовим до викликів і життєвих проблем. Не тікати, а навчитися будь-яку проблему можна розкласти на дрібніші і спокійно її вирішити.                                                                    Нам важливо, щоб сучасна школа була не місцем, де у дитини формуються додаткові комплекси, а щоб ця школа укріпила дитину, і вона сміливо могла будувати далі своє майбутнє.                                                                                                                       І тільки спільна праця вчитель-учень-батьки зможе привести суспільство до очікуваних результатів».

В напрямку формування ключових компетентностей і наскрізних умінь 148-ми здобувачів освіти,  дотримуючись виконання усіх законодавчих документів, що стосуються освітнього процесу, працював у 2018-19 н.р. колектив нашої школи: 31 педагог (спеціалістів вищої категорії – 9, І –ї – 11,ІІ- ї - 7, спеціалістів – 2,    2 мають звання «Старший вчитель», 1 – «Заслужений вчитель України, педагогів пенсійного віку –7 осіб. 83% вчителів мають стаж роботи понад 20 років, що свідчить про високий професійний потенціал учителів навчального закладу) та  15 працівників технічної служби забезпечували належні  умови для здійснення освітнього процесу.                                                                                                                   Усі поставлені перед колективом завдання на2018-19  н.р.виконані.           Здійснювався   постійний контроль за охопленням навчанням учнів та їх відвідуванням навчальних занять.                                                                                  Активно застосовувавалися різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання.                                                                                                                        Невідкладно з’ясовувались причини, встановлювалось місце перебування     дитини. На кожному уроці контролювалось  відвідування учнями навчальних занять.                                                                                                                                                     У кожному конкретному випадку відсутності учнів на заняттях   відбувалось            оперативне інформування батьків або осіб, які їх заміняють.

У разі,  якщо причиною невідвідування учнем занять був конфлікт в учнівському колективі, вживались заходи для усунення конфліктних ситуацій.

У випадку, якщо учень систематично або тривалий час не відвідував школу без поважних причин, залучали до виховної роботи з ним соціально-психологічну службу. Необхідності залучати кримінальну поліцію у справах неповнолітніх не було. Активно використовувалась співпраця з  батьками для впливу на учнів, які без поважних причин пропускали навчальні заняття. Конфліктних ситуацій учень- вчитель не було.

             Адміністрація школи проводила поіменний моніторинг стану  зайнятості випускників 9 та 11  класів.

Із тринадцяти учнів дев’ятого класу -  дев’ять продовжили  навчання для здобуття повної загальної  середньої освіти у ЗЗСО, п’ять –  у коледжах.

Усі випускники одинадцятого класу стали студентами ВНЗ.                                                На педагогічних радах, нарадах при директорові, оперативних нарадах розглядалися різноманітні питання з організації та ведення освітнього процесу.                                                                                                                                            

                                         

А саме:                                                                                                                                                    -  Про впровадження сучасних технологій навчання на уроках фізики та астрономії та їх вплив на розвиток компетентностей здобувачів освіти.

-  Про  формування ціннісного ставлення особистості до природи                     -  Про емоційну нестійкість дитини.

-  Про учнівське самоврядування як спосіб організації життя школярів.

-  Про інноваційні підходи до творчої індивідуальної діяльності учнів на уроках історії та правознавства з метою виховання в них стійкої позитивної мотивації навчальної діяльності як важливого фактора формування соціальноактивної особистості.

-  Про підсумки  навчальної діяльності  за І семестр.

-  Про формування в підлітків культури поведінки в соціумі та способи розв’язання конфліктів.

-  Про результитивність участі учнів школи у конкурсах, спортивних змаганнях.

-  Про участь учнів школи у Всеукраїнській грі «Джура»

-  Про підготовку та проведення     ДПА у 4,9 та 11 класах.                                                     -  Про формування у школярів потреби і навичок самостійної роботи, здатності до навчання впродовж життя на уроках української мови і літератури.

-  Про стан ведення учнями щоденників

-  Про стан роботи ГПД та інше.

У цьому навчальному році початкову освіту здобували  57 учнів, базову – 76, загальну середню – 14 учнів.                                                                                           Вчителі 1-4 класів працювали над формуванням ключової компетентності  – вміння вчитися.  Саме тому освітній процес у 1–4  класах був спрямований на досягнення результатів навчання (діяльнісне навчання)  з впровадженням здоров’язберігаючих технологій. Для збереження і зміцнення фізичного здоров’я  учнів 1-4 класів, їх морального та громадянського виховання організована активна співпраця з батьками учнів, медичним працівником  , практичним психологом, вчителями- предметниками. Помітно оновилося освітнє середовище початкової ланки освіти (осучаснений дизайн відповідно до вимог НУШ, закуплені нові меблі, технічне оснащення  для 1 класу).  Сенюк О.І., Мацьків О.М., Худин І.М., Гладка Н.В., Мартинів Л.П., ПилюкТ.Л., Горбата Л.Р., Зіньковська Л.М. реалізовували стандарт початкової освіти і доклали немало зусиль, щоб уроки були цікавими і змістовними, а учні 2-4 класів закінчили навчальний рік  з хорошими показниками.                                                                                        Тішить те, що усі учні початкової ланки освіти володіють читацькими, мовними, математичними, технологічними компетентностями: читають,переказують, аналізують текст, вміють висловлювати власну думку, давати оцінку подіям та вчинкам , виконують математичні завдання, цифрово грамотні, активні у творчості.                                                                                               У цьому навчальному році було створено умови для інклюзивного навчання одного із учнів 1 класу. Як свідчить проведена педагогами і батьками робота принесла позитивні результати.                                                                         Протягом 2018-2019 н.р. учні та вчителі початкової школи навчалися, працювали, відпочивали, розважалися, творили,співали, танцювали. Рік пройшов цікаво і насичено.                                                                                       Розпочався він 03 вересня і після урочистої лінійки у початковій школі пройшов 1-й урок «Під синьо-жовтим прапором свободи зєднаєм весь великий нарід свій».

У рамках шкільного тижня фізкультури і спорту початківці провели спортивні змагання «Веселі старти».

До свята Покрови та річниці УПА учні початкових класів разом із старшокласниками взяли участь у конкурсі строю і стрілецької пісні. Також допомогли зібрати подарунки воїнам ООС до Різдва та Великодня.

До Дня української писемності та мови 9 листопада 4-й клас провів виховний захід «Наша мова солов’їна». На цьому заході учні вкотре потрапили у глибини народної мудрості, відкривали для себе красу і мелодійність української мови.

Учні школи взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті», під час якої пройшли походом до символічної могили і помолились за душі невинно загиблих під час Голодомору 1932-1933 рр.

Діти початкових класів – самі теж артисти - беручи участь у шкільному драматичному гуртку підготували чудову виставу за творами В.Сухомлинського «Країна ввічливості і доброти», яку показали шкільній глядацькій аудиторії, вихованцям ДНЗ «Калинонька», на конкурсі драматичних колективів району.

З 17 по 21 грудня у школі проходив Тиждень початкової освіти                                    «Розвиток талантів кожної дитини в умовах НУШ». В рамках тижня відбулись дні юних художників, артистів, всезнайок, умілих ручок, спортсменів. Першокласники запросили на ранкову зустріч «зимові свята». 4 клас організував для учнів 1 класу свято «Оінь зиму в гості зве». Діти початкової ланки освіти взяли участь у конкурсі читців «Про Україну з любов'ю». Керівники Сенюк О.І., Гладка Н.В. провели Вікторину «В гості казка завітала», Мацьків О.М.,Худин І.М.,Мартинів Л.П. збагатили знання учнів завдяки конкурсу найрозумніших, віртуальній подорожі «Сім чудес України»,відкитому урокові зі стем-технологій у з класі «Погода. Пори року». Творчі таланти здобувачі освіти виявили у підготовці виставки «Творимо дива своїми руками».Здоров’я зберігаючі компетентності формувалися під час спортивних змагань «Спорт завжди сучасний»(вчитель Горбата Л.Р.).

 

І семестр  закінчували святом «Миколай – взірець доброти і милосердя» і Новорічним ранком, а також прикрашали свої класні кімнати власноруч виготовленими гірляндами та розучували колядки і щедрівки до Різдвяних свят.

Під час зимових канікул учні школи разом з громадою села провели традиційні «Різдвяні посиденьки», на яких колядували, щедрували, згадували традиції святкування Різдва у нашому краї. У січні ми провели патріотичний урок до Дня Соборності України, години спілкування «Пам’яті героїв Крут ».

У початковій школі пройшов  традиційний конкурс читців поезії Лесі Українки та конкурс малюнків за її творами. Під час проведення у школі Шевченківських днів діти вшанували Великого Кобзаря у літературній вітальні. Організували виставку малюнків до творів Тараса Шевченка.

В рамках екологічного тижня учні 1-4 класів виконали тематичні малюнки, які передали до Галицького природного парку.

Початкова ланка закінчує цей навчальний рік  хорошими успіхами у навчанні і святами «Прощання із Буквариком» (1 клас) , «Таланти моєї родини» (2 клас), святом родини у 4класі.

       

Протягом 2018-2019 н.р. МО суспільно-гуманітарного напряму працювало

над проблемою «Створення оптимальних  психолого-педагогічнихумов для впровадження компетентнісо-орієнтованого підходу до освітнього процесу».

У склад МО входить 9 учителів, з яких вищу кваліфікаційну категорію мають 3 вчителів,  І категорію – 5,   ІІ категоріію-1,   1 вчитель має педагогічне звання «Старший вчитель».

Серед основних завдань, що стояли перед членами МО були:

- розвиток позитивної мотивації творчості педагогів, мотивації до навчання учнівського колективу;

- створення умов для підвищення творчої активності педагогічних кадрів та учнів, особистісного та професійного зростання кожного вчителя та учня;

- системний моніторинг впливу впровадження технологій на розвиток особистості учня;

- залучення вчителів до друку у фахових журналах своїх методичних доробок, відкритих уроків, позакласних заходів;

- активізація й урізноманітнення індивідуальних занять з учнями з метою підвищення якості знань;

- розвиток творчого потенціалу обдарованих учнів, підготовка дітей до творчих та інтелектуальних конкурсів;

- проведення системної підготовки учнів до здачі ДПА,ЗНО;

- створення вчителями власних сайтів та власних сторінок на сайті школи.

Робота МО здійснювалася за такими напрямками: «Опрацювання інструктивно-методичних документів», «Вдалий імідж як запорука успіху», «Позаурочна робота з предмету», «Самоосвіта  вчителів», «Стем-технології на уроках суспільно-гуманітарних дисциплін», «Формування життєвих компетентностей учнів у процесі вивчення суспільно-гуманітарних дисциплін шляхом використання технологій критичного мислення», «Атестація вчителів».

Згідно плану роботи, протягом року було проведено 5 засідань МО з урахуванням різних форм роботи: «методична скринька», «методичний банк», «вернісаж педагогічних знахідок», «методична майстерня», «тренінг», «круглий стіл».

На засіданнях розглядалися питання як теоретичного, так і практичного характеру, обговорювалися актуальні питання філологічної, історичної освіти, проводився обмін досвідом з методичних проблем.

Протягом року недостатня  увага приділялася роботі з обдарованими дітьми.

Членами МО протягом року було проведено шкільні олімпіади з української мови та літератури,  історії, англійської мови,основ християнської етики конкурс знавців української мови та літератури ім.П.Яцика.

Протягом навчального року учні школи залучалися до участі в районних та обласних олімпіадах, творчих конкурсах.

МО природничо - математичного напряму  (У склад МО входить 7 учителів, з яких вищу кваліфікаційну категорію мають 5 вчителів,  І категорію – 1,   ІІ категоріію-1чол., )працювало над проблемою  « Вивчення та втілення інноваційних методів навчання як основи формування високих досягнень у сфері природничих наук та екологічної компетентності учнів».

Було проведено 5 засідань, на яких розглядалися питання  про результативність використання  STEM – технологій на уроках природничо-математичного напрямку на прикладі уроків « Пароутворення. Питома теплота пароутворення» (8 кл., вч. Павлик Г.г., Возняк В.С.), «Узагальнення і систематизація знань, умінь,навичок з математики та біології» (6 кл., вч.Курдидик Н.Є.,Злотніцька О.М.), квесту «Геометрія, яку створила  природа. Фрактали»  (8 кл., Янченко І.М.)., ефективність проведення позакласних заходів (до Всесвітнього дня води, Курдидик Н.Є.; днів астрономії у школі Костишин М.С., Павлик Г.Г.), участь у конкурсах, олімпіадах. Було відзначено як позитивне участь у Міжнародному природночому інтерактивному конкурсі «Колосок» (12 дітей), Міжнародному природночому інтерактивному конкурсі «Кенгуру» (15дітей)  » ; вказано на низькі результати успіхів учнів у олімпіадах з математики, фізики.

 

Досягнення:

 

Гайван Соломія- учениця 11 класу:

- ІІ місце в районній учнівській олімпіаді з біології,

- ІІ місце в районній учнівській олімпіаді з екології,

- ІІІ місце  в районній учнівській олімпіаді з англійської мови,

- ІІІ місце  в районній учнівській олімпіаді з географії

Гарасимів Степан - учень 10 класу

- І місце в районній учнівській олімпіаді з екології,

 Сквара Надія - учениця 9 класу

- ІІІ місце в районній учнівській олімпіаді з історії України

Іванків Аліна - учениця 10 класу

- І місце у  районній  та ІІІ в обласній олімпіаді з основ християнської етики «Як ти знаєш Біблію»

Малкін Костянтин – учень 8 класу

- І місце  в районній учнівській олімпіаді з англійської мови,

Скибчук Вячеслав – учень 7 класу

ІІ місце  в районному турі конкурсу знавців української мови та літератури ім.П.Яцика.

 

Результати участі  в олімпіаді було розглянуто на одному із засідань, де зазначалося , що результативність участі в предметних олімпіадах стала кращою в порівнянні з минулим навчальним роком. Творчою групою МО розроблено заходи щодо покращення результативності участі представників школи в олімпіаді з української мови та літератури. Членами МО було забезпечено участь учнів закладу в таких інтелектуальних конкурсах: Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П.Яцика, Міжнародних конкурсах із зарубіжної літератури «Соняшник», англійської мови «Грінвіч».

 

Протягом року велика увага приділялася самоосвіті вчителів. Члени МО продовжили роботу  над своїми проблемними питаннями:

Одним із найважливіших завдань у роботі МО було вивчення та використання інноваційних форм та методів роботи. Так, протягом року було проведено ряд заходів, які сприяли ознайомленню вчителів з досвідом роботи кращих вчителів:

Яневич В.З. – вчитель історії та правознавства взяв участь в роботі обласного семінару учителів громадянської освіти, презентації книги І. Коваля про історію с. Сапогів .

Калиній І.Г. - вчитель основ християнської етики працювала у творчій групі вчителів  основ християнської етики при обласному ІППО, результатом якої було видання навчально-методичного кейсу «Основи християнської етики», проводила майстер-класи для МО учителів району.

Возняк В.С. – вчитель географії отримав перемогу у конкурсі проектів «Громада своїми руками», завдяки якому було обладнано скеледром у шкільному спортзалі та придбано спорядження для занять спортивним туризмом  гуртка пішохідного туризму, завдяки роботі якого наші діти побували на обласних змаганнях в Карпатах,   Бурштині, Івано Франківську .

    Основним завданням вчителів - предметників залишається  формування ключових компетентностей.

 

 На виконання річного плану роботи школи, в грудні , травні адміністрацією школи були проведені діагностичні контрольні роботи за текстом адміністрації учнів 5-11 класів на кінець І семестру та ІІ семестру  2018 - 2019 н.р. з української мови.

        З метою усунення виявлених недоліків членами МО були розроблені рекомендації. З метою підготовки учнів 11-их класів до здачі ДПА та ЗНО з української мови та літератури, історії,  біології.  У кабінетах розміщено інформаційні куточки щодо організації та вимог проведення ДПА та ЗНО.

Аналіз роботи МО вчителів суспільно-гуманітарного напряму за 2018-2019 н.р. свідчить, що в цілому робота МО є достатньою . Аналізуючи роботу МО можна зробити такий висновок, що поряд із використанням наявних програмних продуктів для вивчення нових тем вчителі практикують власні презентації для подачі матеріалу, а також залучають учнів до створення проектів, презентацій. Це зацікавлює школярів, розвиває їхні творчі здібності, ініціативу, адже у процесі виконання завдання вони ознайомлюються з теоретичним матеріалом, опрацьовують рекомендовану літературу, добирають цікаві вправи, обмірковують, як усе оформити й подати. Таким чином вчителі досягають реалізації важливих навчальних цілей, зокрема формують в учнів мотивацію до навчання.

Учителі МО провадять апробацію різних типів уроків із використанням інформаційних технологій у навчальному процесі школи, аналізують переваги та недоліки, прогнозують результати. Потребує покращення напрямок роботи щодо участі учасників освітнього процесу у конкурсах, проектній діяльності, презентації власних робіт у фаховій пресі .

 

Впродовж 2018-2019 н.р. члени МОкласних керівників здійснювали свою роботу згідно нормативних докуменів МОКК, визначеної виховної мети школи. Класні керівники спрямовували діяльність на формування і розвиток компетентної, освіченої, свідомої особистості, конкурентоспроможної в сучасному житті, завдяки спільній взаємодопомозі суспільства, сім’ї, школи. За звітний період відбулися засідання, на яких було обговорено методично-педагогічні проблеми, ефективність вправадження новітніх педагогічних виховних технологій, що сприяють формуванню та розвитку життєвих компетентностей здобувача освіти, проходив обмін досвідом між класними керівниками щодо актуальних питань у роботі з вихованцями.

Протягом року класними керівниками були проведені такі загальношкільні заходи за напрямом «Ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей »:

«Щаслива родина – щаслива дитина», класний керівник Мацьків О.М.

«Наша мова солов’їна», класний керівник Худин І.М.

«Свято матері», класний керівник Мартинів Л.П.

«Дерево починаються з коріння, а людина з сім´ї»,         класний керівник Возняк В.С.

«Ті, хто поруч зі мною», класний керівник Пилюк Т.Л.

«Ми -  різні, але ми - єдині», класний керівник Яневич В.З.

 

Екологічна компетентність є однією з ключових . Це прекрасно розуміє вчитеь Курдидик Н.Є. та її вихованці, які є  постійними щорічними учасниками екологічних конкурсів. Участь у міжнародній природознавчій грі «Геліантус» (листопад 2018 н.р.) , міжнародному природничому конкурсі «Колосок» (квітень 2019 н.р.), традиційні екологічні екскурсії на Касову гору та Днісер, виготовлені шпаківні та годівниці, передані під час екскурсії  Галицькому національному природничому парку, започаткована екооперація по знищенню борщівника – далеко не всі заходи спрямовані на екологічну грамотність здобувачів освіти.

Підсумки діяльності базової та середньої школи виражаються достатніми результатами навчальної діяльності, високими у творчості, спорті, гуртковій роботі.

        

За рейтингом  ЗНО- 2018 наша школа-   4 в районі.

 Вeрeсeнь Досліджeння рівня готовності до навчання 1 клас Провeдeння діагностування з мeтою адаптаціі учнів 5 класу до сeрeдньоі ланки Жовтeнь Дидактична гра “Чарівна квіточка” 2 клас Корeкційно-розвивальнe заняття з eлeмeнтами трeнінгу “УвагаЯ-п'ятикласник” Бeсіда за круглим столом“Пeрший місяць дитини у школі” батьки учнів 1 класу Заняття “Спілкуємось бeз конфліктів” 6 клас Лeкція “Здоров'я - цінність нашого життя” учні школи Лисиопад Трeнінг “Бeрeжи свою планeту” 7 клас Тиждeнь толeрантності Трeнінг “Урок добра” 2 клас Акція “Комплімeнт кожному” учні школи Заняття “Вчимося толeрантності” 8 клас Інсталяція “Дeрeво толeрантності” учні школи Заняття з eлeмeнтами трeнінгу “Права дитини-моі права” 4 клас Бeсіда з eлeмeнтами трeнінгу “Усe в ваших руках” 5 клас Трeнінг “Цінність життя. Цінності у житті” 10 клас Грудeнь Трeнінг “ВІЛ/СНІД-загроза сьогодeння” 9 клас Січeнь Бeсіда з учнями “Скажи булінгу“Ні”” Виготовлeння пам'яток щодо уникнeння булінгу Бeсіда “Булінг:причини і наслідки” учні 5-11кл. Бeрeзeнь Профорієнтаційнe заняття “Назустріч майбутньому” 8клас Профорієнтаційнe заняття 9клас Бeсіда “Алкоголь - найпоширeніший наркотик” 10клас Дискусія “Людина - цe звучить гордо” 11клас Квітeнь Арт-тeрапeвтичнe заняття з учнями ГПД Профорієнтаційний трeнінг “Вибір профeсіі та модeлювання” 10клас Тиждeнь психологіі

 

Олімпіади та конкурси :

 

 

Творчі конкурси

 «Дивоцвіт» впевнено займає місце фаворитів на конкурсах різного рівня. Вибороли ІІ місце в обласній олімпіаді з художньої самодіяльності.

 

Спорт

Високими  є досягнення у спорті. А саме:

Районні змагання з

 

- баскетболу (хлопці) – 1м. кубок чемпіонів у жовтні 2018 року

 

- перший районний етап Всеукраїнської гри Джура: туристична смуга перешкод – 1 м , домедична підготовка -1м.Гайван С., метання гранати на дальність -2м., Камінський Л.

- футболу: «Шкіряний м’яч » – 3м., «Ураган» -4м

- «Круті ігри» у Києві

 

Обласні та міжобласні змагання з баскетболу завершилися переможним                      І місцем.

 

Рада профілактики правопорушень. На засіданнях РПП розглядались наступні питання:

Засідання І  -  Вересень     

  

  1. Затвердження плану роботи РПП на 2018-2019 н.р.        
  2. Ознайомлення  членів  РПП  з методичними рекомендаціями щодо організації виховної роботи в 2018 – 2019 навчальному році.
  3.  Робота щодо оновлення списків облікових категорій, відповідної документації.

 

 Засідання ІІ  - Листопад         

  1. Про підсумки проведення заходів щодо виявлення учнів, які потребують особливої педагогічної уваги та їх соціальну адаптацію.
  2. Про стан залучення категоріальних учнів школи до позакласної роботи,  участі в  гуртках та їх зайнятість в позаурочний час .
  3.  Про стан роботи адміністрації, класних керівників щодо здійснення контролю за відвідуванням занять учнями школи.  Профілактична робота СПС та КК з учнями, які схильні до запізнень на уроки.

 

 

Засідання ІІІ   -  Січень  

               

  1. Аналіз стану навчання категорійних дітей, аналіз роботи з учнями, що мають бали початкового рівня, педагогічно занедбаними дітьми.    
  2.  Про стан знання та дотримання учнями правил поведінки в школі і  роботу СПС  з  учнями, схильними до порушень поведінки. Надання рекомендацій педагогам щодо спілкування з такими дітьми.
  3. Про стан роботи з протидії булінгу в дитячому середовищі.

   

Засідання ІV  - Березень

 

  1. Конфлікти та шляхи їх подолання. Поради для учнів, батьків і педагогів.
  2.  Аналіз правової обізнаності учнів та їх батьків  щодо видів відповідальності підлітків за протиправні дії.
  3. Про  проведення  індивідуальної  роботи  класних  керівників, вихователів  з  учнями, які  потребують  особливої  педагогічної  уваги.

 

    .

Засідання V - Травень

       

  1. Соціальна адаптація важковиховуваних підлітків у процесі трудової діяльності.
  2.  Про роботу щодо організації літнього відпочинку учнів з соціально незахищених  сімей та учнів, які опинились у складних життєвих умовах.
  3. Підсумок роботи ради за рік. Перспективне планування.  Робота над удосконаленням форм і методів діяльності РПП.

 

 

 

Правова освіта школярів здійснювалася під час вивчення предмета  „Правознавство" в 9 і 10 класах. На уроках правознавства вчитель    Яневич В.З. приділяв велику увагу формуванню правового світогляду молоді,  вихованню  школярів у дусі поваги до прав та основних свобод  людини, у піднесенні культури  прав людини, сприяє усвідомленню учнями  необхідності побудови правової  держави. Уроки урізноманітнювалися за допомогою інтерактивних методів навчання: дискусії і цільові диспути, лекції та реферативні диспути, засідання «круглого  столу». У роботі широко використовується ІКТ,   навчально-пізнавальні ігри, які забезпечують можливість повторення учнями всього вивченого матеріалу,  кращому засвоєнню понять, термінів, поглиблюють та розширюють їх знання.  Щорічно учні школи беруть участь у районній олімпіаді з правознавства. В грудні у школі  проходив  Всеукраїнський тиждень права,  під час якого  вчителем правознавства та класними керівниками,  соціально-психологічною службою були проведені  цікаві заходи:  анкетування «Чи знаю я свої права?»,  лекція «Злочинність неповнолітніх», правова вікторина  «День захисту прав людини», бесіда «Відповідальність підлітків за вчинки», розгадування кросвордів і ребусів та  години спілкування в 1 – 11 класах на правову тематику.

Учні 11 класу  на уроках курсу «Людина і світ» мають змогу краще зрозуміти природу суспільства і держави, в якій вони живуть, розкрити можливості і передумови для реалізації ними своїх прагнень та інтересів у суспільному житті. Курс допомагає молодим громадянам формувати повагу до прав людини, здатність реалізувати свої права і свободи, поважаючи при цьому права і свободи інших, діяти на засадах демократії. Теми курсу сприяють соціалізації учнівської молоді, виховують такі громадянські риси як правова відповідальність, толерантність, громадянська активність, національна самосвідомість.

Правове виховання у школі  здійснюється як під час уроків,  так і  в позаурочний час.  Значна робота у справі превентивого виховання проводиться класними керівниками 1 – 11 класів. Найбільш поширеними формами у роботі класних керівників є години спілкування,  бесіди, конкурси малюнків  на правову тематику.  З учнями початкової школи були проведені такі виховні заходи: «Правовий букварик», «Уроки гарної поведінки», «Що означає бути вихованим?»,  «Як ти дотримуєшся правил для учнів?»,  « Дисципліна і культура», «Я – маленький громадянин», «Мої права – мої обов’язки», «День прав людини».  Класні керівники 5 – 9 класів проводили години спілкування «Закони мого класу», «Запобігання правопорушенням», «Чи можна прожити без конфліктів?», «Про закон і право», «Я – громадянин і патріот держави», «Якщо ми стали свідком правопорушення». В старшій школі з учнями обговорювались теми «Право на приватне життя», «Культура політичної дискусії», «Порушення прав людини», «Я і соціум», «Кримінальна відповідальність», «Безоплатна правова допомога». Проводилися також інші різноманітні  класні заходи, спрямовані на підвищення рівня правосвідомості школярів.

Класними керівниками та адміністрацією школи проводиться постійна індивідуальна робота з учнями, що потребують особливої педагогічної уваги. У школі проводяться   дні профілактики правопорушень кожної третьої середи місяця.

Суттєве місце у системі правоосвітньої роботи з дітьми посідає робота з їх батьками. Вона спрямована на забезпечення її правовими та педагогічними знаннями. Батьківські збори 1 – 11 класів у навчальному закладі проводяться 4 рази на рік, загальношкільні – 2 рази на рік. Тематика зборів стосується різноманітних питань: «Сім’я та школа – могутні чинники виховання дитини», «Шкідливі звички та їх попередження», «Профілактика правопорушень серед неповнолітніх», «Профілактика агресивності та жорстокості». У школі діє консультпункт для батьків, діти яких потребують особливої уваги педагогів і батьків.

У школі ведеться «Журнал обліку пропусків занять учнями школи», записи до якого вносить черговий адміністратор  після 1уроку. Класні керівники  вносять дані до класного журналу на сторінку «Облік відвідування (пропусків занять)» та виясняють причину відсутності  учнів на заняттях .

Адміністрація школи тримає під постійним контролем відвідування учнями школи та їх успішність. За результатами семестрового оцінювання бали початкового рівня має тільки один учень. До відома батьків доводиться ця інформація,  даються рекомендації, надається педагогічна та психологічна допомога дітям. В цьому значну роль відіграє психологічна служба школи. Практичний психолог Кисла І.П.  індивідуально працює із дітьми та завдяки тестуванню, співбесідам  вивчає особистість дитини, мікроклімат її сім`ї, адаптування її в середовищі. Потім на основі досліджень дає рекомендації як учням, так і батькам та педагогам щодо попередження правопорушень.

 Постійно до правовиховної і превентивної роботи долучається соціально-психологічна служба закладу. З жовтня по грудень соціальним педагогом  Бігун Г.М. був розроблений та впроваджений проект «Ваше здоров’я у ваших руках» , метою якого було сприяти залученню до здорового способу життя  юнаків та дівчат.

У листопаді та грудні місяці практичним психологом та соціальним педагогом проводилась акція  «16 днів проти насильства». В рамках цієї акції були проведені такі заходи:

Розроблено та розповсюджено пам’ятку для учнів «Я маю право жити без насильства» (учні 5-11 класів). (соц.педагог)

Проведено бесіду «Все у ваших руках» (учні 7 класу). (соц.педагог)

Засідання-тренінг «Права моєї країни» (учні 3-4 класів). (пр. психолог)

Лекція « Міфи й факти про ВІЛ/СНІД (учні 5-11 класів). (пр. психолог)

Перегляд фільму «Життя на продаж» (учні 10 класу) та проведена фото сесія «Скажи торгівлі людьми «ні» (учні 11 класу). (соц.педагог)

З учнями 11 класу проведена бесіда «Людина –не товар» та створено колаж під тією ж назвою. (соц.педагог)

Лекція «Булінг як соціально-педагогічна проблема» (учні 5-11 класів). (пр. психолог)

У лютому місяці соціальним педагогом проведено тренінг «Насильство. Як вміти себе захистити». Також цього місяця проведено бесіду з учнями 1-11 класів «Обов’язки здобувача освіти  нової української школи».

У квітні місяці соціальним педагогом проведено бесіду з учнями 5-11 класів «Шкідливі звички у моєму житті».

У жовтні місяці практичним психологом проведено міні-лекцію «Безпека в інтернеті» для учнів 6 класів.

У квітні місяці практичним психологом проведено заняття « Цінності у нашому житті» з учнями 7 класу а також ділова гра «Що кожен повинен знати про паління» (учні 8 класу), проведена бесіда «Алкоголь – найпоширеніший наркотик» з учнями 9 класу.

Психологом школи було проведено ряд тренінгів та годин спілкування, а також індивідуальні бесіди з дітьми , схильними до порушень дисципліни і порядку в школі про відповідальність, про права кожної дитини та обов’язки учня.

З метою профілактичної роботи в школі склалася  система проведення і організації  дозвілля школярів. Протягом року в школі діяло одинадцять гуртків, де учні могли розвинути свої здібності. Педагогом-організатором Грибик М.С. практикувалося проведення дискотек,   розважальних програм: «Козацькі розваги», Новорічний бал-маскарад, Свято до дня святого Валентина, різноманітні конкурси та інші заходи. Активно залучались учні і до всіх благодійних акцій.

Як самоврядний орган здобувачів освіти в школі діє Учнівський парламент, члени якого залучались до участі в громадському житті школи, до роботи з попередження негативних проявів серед учнівської молоді та попередження шкідливих звичок і правопорушень, були запрошені на засідання РПП, де представляли інтереси учнів. У  школі діє  учнівська комісія дисципліни і порядку, як складова УП. Члени  комісії організовують і контролюють чергування учнів по школі, підготовку і проведення інформаційних випусків відеоновин черговими класами, здійснюють чергування під час виховних та розважальних заходів, дискотек.

У школі є тематичні стенди: «Державна символіка України», «Загальні правила поведінки учнів у школі».   Куточки державної символіки наявні також і в кожній класній кімнаті 1 – 11 класів.  Постійно функціонує тематична виставка правової літератури в шкільній бібліотеці.

На канікулярний час складається план роботи під час  канікул, до проведення заходів залучаються учні всіх класів.

В основу процесу навчання і виховання покладено увагу, любов до дитини,  бажання творити добро, небайдужість, а це забезпечує відносини партнерства, повагу  до особистості дитини, уміння її зрозуміти, сприйняти як особистість з усіма  її  позитивними і негативними рисами.  Уся  робота сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння  застосовувати їх в повсякденному житті. Завдяки цьому впродовж навчального року на внутрішкільному обліку не знаходилось жодного учня. Система правовиховної роботи,  яка склалася у школі, дає змогу зробити висновок, що певних результатів у правовому  вихованні досягнуто.

Проведена чимала виховна робота в Задністрянському ЗЗСО

впродовж 2018-2019 н.р.

  У 2018-2019 н. р. виховна  робота в  Задністрянській ЗОШ здійснювалася відповідно рекомендацій МОН України щодо організації виховної роботи, Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Річного плану роботи школи, річного плану виховної роботи школи та планів виховної роботи класних керівників, мала системний характер і спрямовувалвсь на виконання завдань, поставлених у засадових державних документах з проблем виховання учнівської молоді.  Педагогічний колектив створював сприятливі умови поліпшення рівня виховного процесу, працював над реалізацією виховної мети  «Створення сучасного виховного середовища для формування життєвих компетентностей школярів на всіх етапах  становлення особистості».           

Виховний процес було організовано так, що у центрі уваги перебувала особистість учня як суб’єкта  виховання, розвиток його внутрішнього «Я», формування індивідуального стилю життя. Пріоритетними напрямками є формування гармонійно розвиненої і національно свідомої особистості, здатної до саморозвитку, наділеної глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями, з відповідним ставленням до культури і мистецтва, природи, праці.

    Система виховної роботи починається з планування. Усі види планів були складені на підставі сучасних вимог до планування системи виховної роботи, скоординовані, в основу було поокладено аналіз роботи за минулий навчальний рік. Плани роботи класних керівників є певними виховними проектами, де передбачається перспектива як індивідуального, так і колективного впливу на особистість учня, відслідковуються індивідуальні здібності, потреби та запити дітей і аналізується кінцевий результат. Всі плани виховної роботи класних керівників були  проаналізовані заступником директора з виховної роботи і за підсумками видано наказ.

У школі є 11  класних колективів здобувачів освіти, які плідно працюють з призначеними класними керівниками. У своїй роботі педагоги використовують різноманітні форми роботи, як індивідуальні так і групові. Один раз в тиждень в кожному класі проводились години класного керівника, на яких відбувалося обговорення з учнями конкретної запланованої теми, а також огляд подій за минулий тиждень. Крім того, свою виховну діяльність класні керівники здійснювали в постійному контакті з учнями під час уроків, перерв, в позаурочний час. На сучасному етапі класні керівники практикують методи виховання не тільки як засіб подолання негативних тенденцій у розвитку особистості, але і як засіб формування позитивних властивостей і якостей.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора